Masz pytanie? Zadzwoń! 733-337-199 796-531-198 kontakt@wyciszamy.net
Doradztwo i pomoc techniczna.
Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Wysyłka w 24h 3 LATA Gwarancji 10 Dni na zwrot Produkt Polski


Zamów pomiar
akustyki pomieszczenia

Wymiary i ceny produktu. Kliknij

AKU-PR 140 - Izolacja akustyczna
Loading...

Oceń ten produkt:

Loading...

Opinie klientów:

Po niektórych opiniach, trochę obawiałem sie efektu, natomiast po zamontowaniu izolacji wraz z całym systemem przestałem prawie w ogóle słyszeć sąsiadów, których wcześniej słyszałem do tego stopnia, że mogłem cytować każdą rozmowę. Zastosowałem u siebie izolację 3cm, klej, siatka, klej i płyta GK akustyczna. Polecam.
Panele wygłuszyły w sposób znaczny dźwięki z sąsiedniego mieszkania. Trochę słychać dźwięki uderzeniowe (biegające dzieci) ale nie słychać praktycznie głosów.
Jak, czytam opinie, to nie wiem czym ludzie myślą przed zakupem. Pianka nie wygłuszy sąsiada (chyba, że sąsiad sobie zamontuje) Panel wygłusza dźwięki wychodzące, czyli, jak Pani sobie zamontowała te panele, to zrobiła sąsiadowi przysługę, bo na pewno jej już nie słyszy...:) Zresztą filmik obok właśnie to pokazuje.
B. dobrze działą. Tylko trzeba pilnować dobrego montażu (oklejania płyt KArton Gips taśmą i wyciąganie gniazdek na ściane.
Polecam.
izolacja dobrze izoluje akustycznie, transport i opakowanie niestety jest bardzo słabej jakości - jedna płyta przyjechała do mnie rozdarta - niestety nie sprawdziłem jej podczas odbioru od kuriera, mój bład. Obłsuga klienta sklepu jest super.
Położyliśmy 2 cm na ściany od sąsiadów i między pokojami. Sąsiadów nie słychać :) a w pokojach jeszcze nie mamy drzwi więc opini wydać nie mogę :/ Myślimy teraz o położeniu pod panele :)
Szkoda tylko że nie można kupić stacjonarnie w Warszawie bo zabrakło mi 2 brytów i musze przez internet zamawiać.
Polecam do ścian działowych w pokojach. Hotelik Akcent.
Wykożystałem do ściany działowej dzielącą pokpje dziecięce, łatwo sie kładzie, jak potestuje to napisze więcej.
Najlepszy materiał jaki istnieje do wyciszania ścian sufitów i podłóg
Działa nieźle - ważna jest gruba warstwa płyty GK na zewnątrz. Ludzie co piszecie, że nie działa na suficie czytajcie opisy, abo radźcie się sprzedawców! Kroki sąsiasda się nie wygłuszy, bo to dźwięku udeżeniowe, a nie powietrzne!

IZOLATOR AKUSTYCZNY AKU-PR 140 - to materiał wysokiej jakości, o bardzo dużej gęstości, wykonany na bazie kompozytu pianek. Zadaniem AKU-PR 140 jest zwiększanie izolacyjności akustycznej przegród czyli np. zmniejszanie ilości hałasu, jaki przedostaje się z jednego pomieszczenia do innego lub z zewnątrz do środka pomieszczeń.

IZOLACJA AKUSTYCZNA ŚCIAN I SUFITÓW
AKU-PR 140 stosujemy w budownictwie jako dodatkową okładzinę ścienną w celu zmniejszenia ilości przenikających przez izolowaną przegrodę dźwięków powietrznych (rozmowy, śpiew, dźwięki radia i TV). Dzięki odpowiedniej budowie idealnie nadaje się jako element układu masa-sprężyna-masa. Taki układ fizyczny jest skutecznym sposobem ograniczenia zakłóceń przenoszonych drogą powietrzną.

IZOLACJA AKUSTYCZNA PODŁÓG
AKU-PR 140 stosowane jest także jako podkład pod panele podłogowe, podłogi sportowe, dywany itp. w celu tłumienia dźwięków uderzeniowych (odgłosów kroków, przesuwanych i upadających przedmiotów itp.) oraz likwidacji efektu tzw. "zimnej podłogi".

PRZEMYSŁ
Produkt używany w przemyśle do izolacji obudów maszyn celem zmniejszenia emitowanego przez nie hałasu. AKU-PR 140 wycisza układy wentylacyjne (jako ogładzina, bądź element zabudowy kanałów wentylacyjnych), agregaty prądotwórcze i inne urządzenia.

MEBLE I DRZWI
Elementy mebli tapicerowanych i wkład tapicerski do wyciszania drzwi.

TRANSPORT
Wkładki dystansowe zabezpieczające towar w transporcie przed przesuwaniem się i uszkodzeniem.

Sposoby montażu AKU-PR140 na ścianie i suficie>>


Główne zalety izolacji:
- bardzo duża gęstość materiału: 140 kg/m³ gwarantuje wysoką izolacyjność akustyczną (gęstość tradycyjnie stosowanej do izolowania dźwięków wełny mineralnej to ok 30-50 kg/m³)
- znakomita izolacja akustyczna dźwięków powietrznych (w przypadku izolowania ścian i sufitów) i uderzeniowych (w przypadku stosowania jako podkład pod wierzchnią warstwę podłogi)
- doskonała izolacja termiczna
- zapobiega tworzeniu się mostków akustycznych
- likwiduje efekt "pudła rezonansowego"
- odporna na czynniki chemiczne
- łatwa do montażu i docinania (praktycznie brak odpadów)
- produkt proekologiczny, wykonany z materiałów wtórnie spienionych.
- jako podkład pod panele likwiduje odgłosy kroków oraz efekt "zimnej podłogi"
- pianka dostępna w różnych grubościach

Izolacja AKU-PR 140 posiada certyfikat higieniczny, nr atestu HK/B/0934/01/2014
Izolacja AKU-PR 140 posiada klasę palności Bs2d0 (produkt zasłonięty płytą gips-karton lub MgO -raport CNBOP 04.2013 r. wg 13501-1+A1: 2010)

Darmowe próbki
Jeśli jesteście państwo zainteresowani otrzymaniem próbek opisanego materiału prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny pod numerem 733 337 199.

Sposoby montażu AKU-PR140 na ścianie i suficie>>

Najczęściej zadawane pytania

1. Jak izolować ścianę lub sufit za pomocą AKUPR 140?

ajczęściej stosowane grubości izolatora AKU-PR 140/30 lub 140/50 (w zależności od indywidualnej oceny uciążliwości hałasu). W przypadku budownictwa mieszkaniowego standardem są 3 cm. W przypadku dźwięków o podwyższonym natężeniu (gra na instrumentach, głośna muzyka, wybitnie przeszkadzający sąsiąd) proponowana grubość AKU-PR 140 to 5 cm.

Poniżej prezentujemy zazwyczaj stosowany sposób montażu izolatora AKU-PR 140 w przypadku ŚCIANY:

Montaż przy wykorzystaniu kleju MAPEI Adesilex P9

Izolacja AKU-PR 140 może być montowana przy wykorzystaniu kleju MAPEI ADESILEX P9 (lub innej cementowej zaprawie klejącej o podobnych właściwościach).

Poniższa fotografia przestawia przykładowy sposób montażu AKU-PR 140 na ścianie.
Od prawej strony widoczne są kolejno warstwy:
1. Ściana bazowa
2. Warstwa kleju MAPEI P9
3. Warstwa Izolacji AKU-PR 140
4. Warstwa kleju MAPEI P9
5. Siatka podtynkowa
6. Warstwa kleju MAPEI P9
7. Płyta GK lub MgO. 
8. Farba
9. Widoczny odcinek taśmy LSPE – taśma powinna znajdować się na styku wszystkich krawędzi płyty GK z prostopadłymi do niej powierzchniami: ścianami, sufitem i posadzką. Po montażu płyt GK, naddatek taśmy wystający zza płyty należy obciąć.

Do nakładania kleju stosujemy grzebień 5 mm, nakładając ok 5 mm kleju. Łącznie da to grubość ściany: ok 15mm kleju + grubość AKU-PR + grubość płyty GK.

W przypadku SUFITU:

  1. Pokrywamy sufit panelami izolatora AKU-PR 140/30 lub 140/50 klejąc go tak, jak w przypadku ściany przy użyciu klejuMapei Adesilex P9. Dodatkowo mocujemy  AKU-PR 140 kołkami do styropianu z czpieniem z tworzywa (nie z metalowym):

  2. Na przyklejone panele izolatora nakładamy metalowy stelaż, do którego przykręcamy płytę GK, pamiętając o dokładnym oklejeniu stelaża taśmą LSPE3 o odpowiednio dobranej szerokości. Oklejenia dokonujemy na wszystkich powierzchniach stelaża dotykających do płyt sufitu podwieszanego. Oklejamy również brzegi płyt GK, aby nie dotykały bezpośrednio do ścian. Tak jak w przypadku ściany, im grubsza warstwa pianki, na którą możemy sobie pozwolić, tym lepszy efekt wyciszenia.
  3. Pomiędzy sufitem podwieszanym a zamontowaną izolacją AKU-PR należy pozostawić niewielką (ok. 1 cm), wolną przestrzeń.

2. Czym i jak docinać AKUPR 140?

Materiał najłatwiej dociąć za pomocą nożyka do tapet. Produkt należy docisnąć twardą deseczką i po jej krawędzi można docinać piankę.


Aby wybrać produkt, kliknij na liście poniżej

Czas wysyłki:
pokaż wyszystkie wysyłka 3-4 dni wysyłka do 2 tyg.   

Kolor Nazwa panelu Rozmiar Cena szt. Cena m2

AKU-PR 140 - Izolacja akustyczna

Podaj powierzchnię do pokrycia.
Ilość: szt.
lub
Wartość brutto: 0

Ilość: szt.
Wartość brutto:
4 5 6 7 8 , 9 0

Wyślij zapytanie

[x]

Wysyłka 3-4 dni

W przypadku popularnych towarów (wyraźnie oznaczonych w tabeli towarów) potrzebujemy do czterech dni roboczych, aby skompletować, bezpiecznie zapakować oraz wysłać zamówiony przez Ciebie produkt.

Dwa lata gwarancji

Gwarantujemy niezawodność zakupionego u nas towaru przez okres dwóch lat. Zachowaj dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT), a w razie uszkodzenia wynikłego podczas użytkowania towaru zgodnie z jego przeznaczeniem, bezpłatnie wymienimy uszkodzony element na nowy.

14 dni na zwrot

Masz 14 dni na zwrot zakupionego, nieużywanego towaru. Dotyczy Konsumentów w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego.

Produkt polski

Wszystkie nasze produkty wyprodukowane są przez polskiego producenta, firmę APAMA™ acoustic project