Masz pytanie? Zadzwoń! 733-337-199 796-531-198 kontakt@wyciszamy.net
Doradztwo i pomoc techniczna.
Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Wysyłka w 24h 3 LATA Gwarancji 10 Dni na zwrot Produkt Polski


Zamów pomiar
akustyki pomieszczenia

Wymiary i ceny produktu. Kliknij

Pianka akustyczna "GZ"Pianka akustyczna GZ - znany i popularny panel akustyczny wykonany ze standardowej pianki technicznej. Zadaniem panelu GZ jest pochłanianie dźwięku w szerokim paśmie częstotliwości.
Produkt przeznaczony do zastosowań domowych i półprofesjonalnych. Produkt do stosowania w akustyce, jak i przemyśle.

Główne zastosowania produktu:
   Budownictwo:
Pianka akustyczna GZ to najtańszy i najbardziej skuteczny materiał do obniżenia czasu pogłosu w pomieszczeniach oraz likwidacji fali stojącej o efekt flatter echo (tzw. echo trzepoczące).
  Przemysł:
Produkt jest stosowany do pochłaniania hałasu od źródła jego powstawania; redukcja hałasu generowanego przez maszyny przemysłowe, układy wentylacyjne, agregaty prądotwórcze i inne urządzenia.
   Motoryzacja:
Pianka GZ stosowana do wytłumiania wnętrz samochodów; najczęściej stosowany do wypełniania wolnych przestrzeni tapicerki w celu likwidacji drgań, „trzeszczeń” i wibracji oraz wytłumienia drzwi, elementów bagażnika itd.
   Zabezpieczenia:
Niezastąpiona jako wykładzina zabezpieczająca przed uszkodzeniem materiały w skrzyniach transportowych, wypełnienie walizek (case) z bronią, walizek na instrumenty muzyczne itd.

Produkty z linii Classic, do której należy Pianka akustyczna GZ nie posiadają certyfikacji PPOŻ. Certyfikację taką posiadają produkty z linii Professional i Professional PRO.

 PORADA MONTAŻOWA

Materiały z linii Classic wytwarzane są z akustycznej pianki technicznej wykonywanej metodą spieniania, posiadającej budowę komórkową. Ułożenie ścianek komórek materiału powoduje odbicia światła w różnym kierunku, w zależności od oświetlenia, co jest ich naturalną cechą. W związku z tym, aby zachować jednolitą kolorystycznie powierzchnię, należy każdorazowo przed przyklejeniem danego elementu obrócić go i dopasować kolorystycznie do pozostałych. 

Darmowe próbki 
Jeśli jesteście państwo zainteresowani otrzymaniem próbek opisanego materiału prosimy o kontakt  mailowy (kontakt@wyciszamy.net) telefoniczny  pod numerem 733 337 199.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jaka jest różnica między panelami z serii Classic, Profesional, Profesional Pro?

CERTYFIKATY I ATESTY
Pianki akustyczne z serii Profesional i Profesional Pro posiadają atest PZH, P-POŻ i badania akustyczne, czyli mogą być wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej.

ZASTOSOWANIE
Pianki akustyczne z serii Classic i Profesional mogą być stosowane zarówno na ścianach, jak i na suficie.
Pianki akustyczne z serii Profesional Pro ze względu na strukturę i kolorystykę zalecane są do wykorzystywania na suficie i w miejscach, gdzie nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne.

TRWAŁOŚĆ
Pianki akustyczne z serii Profesional i Profesional Pro nie są narażone na utratę koloru pod wpływem promieni słonecznych czy ogrzewania gazowego. Są również odporne na utlenianie się (kruszenie). Tych cech nie posiadają pianki z serii Classic.

2. Jak czyścić pianki akustyczne GZ?

Pianki akustyczne można czyścić za pomocą odkurzacza, jeśli chcemy zmyć z nich plamę należy użyć wilgotnej szmatki.

3. Czym i jak docinać pianki akustyczne GZ?

Pianki akustyczne najłatwiej dociąć za pomocą nożyka do tapet. Produkt należy docisnąć twardą deseczką i po jej krawędzi można docinać piankę.

4. Jak przyklejać klejem pianki akustyczne GZ?

Przygotowanie podłoża do montażu pianek akustycznych

Pianki akustyczne GZ można mocować na wielu typach podłoży np. tworzywa sztuczne, szkło, płytki, cegła, drewno itd.
Niezależnie od typu podłoża muszą być spełnione następujące warunki:

 • powierzchnia, na którą panel będzie mocowany powinna być odpowiednio przygotowana tj. oczyszczona i odtłuszczona oraz sucha,
 • w przypadku chłonnych podłoży zaleca się jego zagruntowanie,
 • przed montażem produkt powinien być magazynowany w suchym i zamkniętym pomieszczeniu w temperaturze powyżej 0oC, najlepiej w temp. pokojowej,
 • do ogrzewania pomieszczeń, w których zamocowany lub składowany jest produkt nie należy stosować ogrzewania gazowego, naftowego itd.


Sposób klejenia

Do klejenia mat akustycznych zalecamy wybór jednego z dwóch rozwiązań (kleje dostępne są w dziale Kleje montażowe w naszym sklepie):

 • kleju kontaktowego w sprayu APASPRAY 200 lub APASPRAY 700 w połączeniu z uniwersalnym klejem montażowym Soudal 49A

 • kleju Bonikol T-701 do nanoszenia pędzlem lub kompresorem; metoda nanoszenia kleju przy pomocy kompresora z dyszą od 1,5 do 2,0 jest metodą zalecaną dla tego kleju.

Podczas klejenia należy przestrzegać zaleceń producenta kleju. Niezależnie od wyboru rodzaju kleju należy nanieść go na podłoże i warstwę spodnią panelu PS. W przypadku kleju Bonikol T-701 Zaleca się, aby nanosić klej w sposób pokazany na rysunku poniżej. Ilość kleju, jaka powinna zostać naniesiona wynosi od 40 do 60g na 1 m2.

panel akustyczny klej
W przypadku kleju APASPRAY 200 lub APASPRAY 700 należy przyjąć inną metodę montażu. Klej APASPRAY służy tylko do podtrzymania wstępnego mocowanych paneli PS, natomiast klejem finalnym jest uniwersalny klej montażowy SOUDAL 49A. Można oczywiście użyć innego kleju montażowego – należy przedtem sprawdzić jak dany klej będzie zachowywał się w kontakcie z panelem. Próbę polecamy wykonać w gdzieś w rogu w mało widocznym miejscu, aby w razie, czego uniknąć uszkodzenia całości panelu. Sposób nanoszenia kleju pokazuje rysunek poniżej.


Do przyklejenia pianek akustycznych można zastosować także inny rodzaj kleju niż zalecany przez producenta. Należy jednak każdorazowo sprawdzić czy dany klej nie uszkadza produktu poprzez wykonanie próby najlepiej w miejscu mało widocznym gdzieś z rogu panelu. Za uszkodzenia wynikłe z powodu stosowania kleju lub innych środków do montażu niż zalecane (w tym mechanicznych), producent nie ponosi odpowiedzialności, a zastosowanie ich powoduje utratę gwarancji na produkt.

Docinanie 
Jeśli zajdzie konieczność przycięcia lub docięcia na wymiar paneli najlepiej użyć do tego celu ostrego nożyka do tapet. 

Uwagi
Przy montażu produktu należy przestrzegać zasad oraz przepisów BHP oraz obowiązujących przepisów prawa budowlanego. Oraz:

 • w przypadku pożaru gasić: wodą, pianą gaśniczą CO2 lub suchymi środkami gaśniczymi,  produkt jest sterylny po wyprodukowaniu; w razie kontaktu drobinek pianki z oczami – płukać oko woda do usunięcia cząstek pianki,
 • przy ewentualnym cięciu zachować środki ostrożności (odzież ochronna, maska, okulary) w razie kontaktu ze skórą zmyć wodą z mydłem, w razie kontaktu drobinek pianki z oczami wypłukać oko pod bieżącą wodą,
 • produktu nie należy narażać na kontakt ze źródłami ciepła, wysoką temperaturą powyżej 85oC, otwartym ogniem, dymem, chronić przed zalaniem wodą oraz silnymi kwasami i zasadami, produktami z ropy naftowej oraz jej pochodnymi.

Aby wybrać produkt, kliknij na liście poniżej

Kolor:
 • Wszystkie
 • Szary
  Szary
 • Brąz
  Brąz
 • Cegła
  Cegła
Czas wysyłki:
pokaż wyszystkie wysyłka 3-4 dni Na zamówienie   

Kolor Nazwa panelu Rozmiar Cena szt. Cena m2

Pianka akustyczna "GZ"

Podaj ilość zamawianych sztuk
lub powierzchnię do pokrycia.
Ilość: szt.
lub
Wartość brutto: 0

Ilość: szt.
Wartość brutto:
4 5 6 7 8 , 9 0

Produkty podobne

Wyślij zapytanie

[x]

Wysyłka 3-4 dni

W przypadku popularnych towarów (wyraźnie oznaczonych w tabeli towarów) potrzebujemy do czterech dni roboczych, aby skompletować, bezpiecznie zapakować oraz wysłać zamówiony przez Ciebie produkt.

Dwa lata gwarancji

Gwarantujemy niezawodność zakupionego u nas towaru przez okres dwóch lat. Zachowaj dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT), a w razie uszkodzenia wynikłego podczas użytkowania towaru zgodnie z jego przeznaczeniem, bezpłatnie wymienimy uszkodzony element na nowy.

14 dni na zwrot

Masz 14 dni na zwrot zakupionego, nieużywanego towaru. Dotyczy Konsumentów w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego.

Produkt polski

Wszystkie nasze produkty wyprodukowane są przez polskiego producenta, firmę APAMA™ acoustic project

1
Kliknij, a oddzwonimy
do Ciebie za chwilę.