Masz pytanie? Zadzwoń! 733-337-199 796-531-198 kontakt@wyciszamy.net
Doradztwo i pomoc techniczna.
Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Wysyłka w 24h 3 LATA Gwarancji 10 Dni na zwrot Produkt Polski

Aktualności

Maluchy i hałas - jak wpływa na ich rozwój?

Jednorodzinny dom na wsi to marzenie niejednego rodzica, który chciałby zapewnić swojemu dziecku spokój, ciszę i możliwość zabawy na świeżym powietrzu. Jednak rzeczywistość często bywa inna. Ruchliwe ulice i głośni sąsiedzi to okoliczności, w których wychowuje się spora część najmłodszych. Jaki wpływ mają intensywne dźwięki na ich rozwój? Czy istnieją sposoby na zminimalizowanie hałasu dobiegającego do pokoi dziecięcych?

Podczas aranżacji pokoju dziecka często zwraca się uwagę na funkcjonalność pomieszczenia. Ustawienie biurka i innych mebli tak, aby jak najlepiej odrabiało się lekcje. Coraz więcej rodziców stara się również urządzić przestrzeń dla najmłodszych w ciekawy, designerski sposób. Rynek meblarski oraz sklepy związane z dekoracją wnętrz oferują niecodzienne rozwiązania, a kreatywność członków rodziny często zaskakuje. Jednak wydaje się, że większość osób stających przed wyzwaniem urządzenia pomieszczenia dla najmłodszych, zapomina o kwestiach związanych z akustyką. W jaki sposób nadmierne natężenie dźwięku może wpłynąć na rozwój dziecka?

Problemy z koncentracją i nadpobudliwość

Głośni sąsiedzi, hałaśliwa droga lub remont. To tylko niektóre z hałasów, na które narażone są dzieci. Czy intensywne dźwięki mają wpływ na ich rozwój? Specjaliści ostrzegają: hałas może negatywnie wpłynąć na najmłodszych. Badania wykazują, że dzieci mieszkające w pobliżu ruchliwych dróg, mogą mieć problemy z koncentracją oraz bywają nadpobudliwe. To z kolei może przełożyć się na kłopoty z nauką. Hormony stresu, które wydzielane są przez przebywanie w przestrzeni z zanieczyszczeniem hałasem, również dają znać o sobie, kiedy nadchodzi pora snu. Jakie jeszcze mogą być skutki długotrwałego przebywania maluchów w głośnych miejscach? Przewlekłe zmęczenie, rozdrażnienie, problemy emocjonalne, a w dłuższej perspektywie problemy ze słuchem to objawy, które mogą utrudniać życie dzieciom. Warto pamiętać, że źródło szkodliwych dźwięków mogą stanowić również cały czas włączony telewizor czy radio, jak i głośne rozmowy. Jak więc uchronić najmłodszych przed szkodliwymi skutkami hałasu, skoro w mieście tak trudno go uniknąć? Najlepiej zadbać o odpowiednią akustykę mieszkania, a zwłaszcza pokoju dziecięcego.

Odpowiednia akustyka

Odpowiednia akustyka przegród to pewnego rodzaju bariera ochronna przed zbyt intensywnymi dźwiękami. Jak podpowiada Stowarzyszenie Komfort Ciszy, najlepiej zadbać o nią już na etapie projektowania mieszkania. Na optymalny efekt składają się izolacja, dobrej jakości materiały i rozwiązania konstrukcyjne. Takie połączenie pozwoli na znaczne obniżenie poziomu dźwięków pochodzących zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza budynku. Eksperci Stowarzyszenia sugerują, że dobrym rozwiązaniem może być wygłuszenie ściany przedścianką akustyczną, czyli płytą gipsowo-kartononową na metalowym ruszcie z wypełnieniem z wełny mineralnej szklanej lub skalnej o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku. Taka konstrukcja powinna mieć grubość od 5 do 10 cm. Innym wyjściem może być również sufit podwieszany, który redukuje dźwięki dzięki swojej chłonności akustycznej. Nie bez znaczenia pozostaje również ustawienie łóżka. Najlepiej postawić je daleko od najgłośniejszych miejsc w pokoju, takich jak okolice drzwi czy okno. W ochronie przed hałasem szczególną uwagę warto zwrócić na niemowlęta. To im natarczywe dźwięki mogą przeszkadzać najbardziej. Zdecydowanie bardziej wolą te spokojne i jednostajne, takie jak głos rodzica, czy nawet cichy odgłos pralki lub odkurzacza.

W obecnych czasach oprócz zanieczyszczenia powietrza, zagrożeniem jest też zanieczyszczenie hałasem. Zarówno jedno, jak i drugie może negatywnie wpływać na samopoczucie, dlatego tak ważne jest, aby się przed nimi chronić. Szczególną opieką należy otoczyć najmłodszych, dla których szkodliwe czynniki stanowią spore zagrożenie.

Wyciszamy.net [x]

Wysyłka 3-4 dni

W przypadku popularnych towarów (wyraźnie oznaczonych w tabeli towarów) potrzebujemy do czterech dni roboczych, aby skompletować, bezpiecznie zapakować oraz wysłać zamówiony przez Ciebie produkt.

Dwa lata gwarancji

Gwarantujemy niezawodność zakupionego u nas towaru przez okres dwóch lat. Zachowaj dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT), a w razie uszkodzenia wynikłego podczas użytkowania towaru zgodnie z jego przeznaczeniem, bezpłatnie wymienimy uszkodzony element na nowy.

14 dni na zwrot

Masz 14 dni na zwrot zakupionego, nieużywanego towaru. Dotyczy Konsumentów w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego.

Produkt polski

Wszystkie nasze produkty wyprodukowane są przez polskiego producenta, firmę APAMA™ acoustic project