Masz pytanie? Zadzwoń! 733-337-199 796-531-198 kontakt@wyciszamy.net
Doradztwo i pomoc techniczna.
Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Wysyłka w 24h 3 LATA Gwarancji 10 Dni na zwrot Produkt Polski

Wymiary i ceny produktu. Kliknij

Panele akustyczne Professional
piramidki

Zaprojekuj i zamów swój wzór paneli, KREATOR PANELI.Loading...

Oceń ten produkt:

4.2/246

Loading...

Opinie klientów :

Jestem youtuberem ktory ma 30k i od kiedy przyklejilem te pianki to pisza mi w kom ze lepszy dzwiek
kupiłem tę piankę na drzwi w pokoju i jestem bardzo zadowolony, spełniają swoje zadanie na piątek. Warte swojej ceny.
Dlaczego grubość 4cm kosztuje 250zł za 200x100 a Pianki fala 3cm kosztują 130-40tylko za 200x100 bez sensu bardzo duża różnica w cenie
Mega przydatne polecam
kupuje czarną
Kupiłem panele z warstwą samoprzylepną, montaż szybki i sprawny, efekt bardzo miły dla ucha, pozdrawiam
Polecam
zaje fajne
Jestem Yotuberem i od kiedy mam te maty to moje zarobki wzrosły a i można kozę o nie wytrzeć i nie odchodzić od gry Polecki
Super wycisza wszyscy piszom w komentrzah jak tak poprawiłem dzwienk.#_#
Xd

Piramidki akustyczne ST służą do poprawy akustyki wnętrz i walki z hałasem. Podobnie jak panele akustyczne, likwidują dudnienia i odbicia dźwięku. Cechują się bardzo dobrą chłonnością akustyczną, szczególnie w zakresie wysokich i średnich częstotliwości. 

 Piramidki stosowane są głównie do budowy studiów nagraniowych, pokojów odsłuchowych, do adaptacji pomieszczeń studyjnych, czy telewizyjnych. Wykonane są z technicznej pianki akustycznej SF 36 odpornej na działanie wielu szkodliwych czynników.

Cechy ogólne piramidek akustycznych:
- jednolita regularna struktura komórkowa
- wysoka zdolność rozpraszania dźwięku
- likwidują dudnienie i odbicia dźwięku, cechują się dobrą chłonnością akustyczną
- produkt wysokoelastyczny
- łatwy w montażu i docinaniu
- do stosowania zarówno w domach jak i pomieszczeniach użytkowych
Produkt jest stosowany w budownictwie do budowy studiów nagraniowych, pokojów odsłuchowych, pomieszczeń typu kino domowe, studiów telewizyjnych i sal prób.
W przemyśle jest on stosowany do skracania czasu pogłosu i redukcji pogłosu na halach produkcyjnych.

  Produkt posiada następujące klasy palności:
- ograniczona palność, kategoria: dodatkowy, samogasnący, klasa E 13501-1:2010,
- trudnozapalny zgodnie z PN-EN 1021-1:2007;
- samogasnący zgodnie MVSS 302 oraz Fiat 50433; palność nie więcej niż 100 mm/min.

Klasa pochłaniania dźwięku dla grubości 50 mm (Panel ST 500/500) - A.
Współczynnik pochłaniania A (0,9s) - najwyższy poziom absorpcji dźwięku dla paneli o grubości powyżej 5cm grubości.

Piramidki akustyczne ST to produkty cechujące się jednolitą, regularną strukturą komórkową, wysoką odpornością mechaniczną oraz małą podatnością na działanie rozpuszczalników organicznych i detergentów.
Materiały są przebadane w warunkach laboratoryjnych.
Atest Higieniczy: HK/B/0093/01/2017

Do montażu produktu należy zastosować klej dostępny również w naszym sklepie.
Instrukcja montażu piramidek akustycznych >>

Panele dostępne są również w wersji samoprzylepnej. 

 PORADA MONTAŻOWA

Materiały z linii Professional wytwarzane są z akustycznej pianki technicznej wykonywanej metodą spieniania, posiadającej budowę komórkową. Ułożenie ścianek komórek materiału powoduje odbicia światła w różnym kierunku, w zależności od oświetlenia, co jest ich naturalną cechą. W związku z tym, aby zachować jednolitą kolorystycznie powierzchnię, należy każdorazowo przed przyklejeniem danego elementu obrócić go i dopasować kolorystycznie do pozostałych. 

Darmowe próbki 
Jeśli jesteście państwo zainteresowani otrzymaniem próbek opisanego materiału prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny  pod numerem 733 337 199.

Najczęściej zadawane pytania

1. Czym i jak docinać piramidki akustyczne?

Materiały akustyczne najłatwiej dociąć za pomocą ostrego nożyka do tapet. Produkt należy docisnąć listwą (np. aluminiową) i po jej krawędzi docinać piankę.

2. Jak czyścić piramidki akustyczne?

Panele i piramidki można czyścić za pomocą odkurzacza, przy wykorzystaniu końcówki ze szczotką. Jeśli chcemy zmyć z nich plamę należy użyć wilgotnej ściereczki.

3. Jaka jest różnica między piramidkami z serii Classic, Profesional, Profesional Pro?

CERTYFIKATY I ATESTY
Piramidki akustyczne z serii Profesional i Profesional Pro  posiadają atest PZH, P-POŻ i badania akustyczne, czyli mogą być wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej.

ZASTOSOWANIE
Piramidki akustyczne z serii ClassicProfesional mogą być stosowane zarówno na ścianach, jak i na suficie. Piramidki akustyczne z serii Profesional Pro ze względu na strukturę i kolorystykę zalecane są do wykorzystywania na suficie i w miejscach, gdzie nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne. 

TRWAŁOŚĆ
Piramidki akustyczne z serii Profesional i Profesional Pro nie są narażone na utratę koloru pod wpływem promieni słonecznych czy ogrzewania gazowego. Są również odporne na utlenianie się (kruszenie). Tych cech nie posiadają pianki z serii Classic

4. Jak zamontować piramidki akustyczne?

Piramidki akustyczne ST to znakomite panele akustyczne służące do poprawy akustyki wnętrz. Produkty wykonane są ze specjalnych pianek technicznych o różnych grubościach. Sposób montażu paneli ST jest niezależny od ich wymiarów oraz serii produktu i polega na przyklejeniu go do podłoża warstwą spodnią.


panel akustyczny ps tył, przód bok


Przygotowanie podłoża do montażu piramidek akustycznych

Panele ST można mocować na wielu typach podłoży np. tworzywa sztuczne, szkło, płytki, cegła, drewno itd.
Niezależnie od typu podłoża muszą być spełnione następujące warunki:

 • powierzchnia, na którą panel będzie mocowany powinna być odpowiednio przygotowana tj. oczyszczona i odtłuszczona oraz sucha,
 • w przypadku chłonnych podłoży zaleca się jego zagruntowanie,
 • przed montażem produkt powinien być magazynowany w suchym i zamkniętym pomieszczeniu w temperaturze powyżej 0oC, najlepiej w temp. pokojowej,
 • do ogrzewania pomieszczeń, w których zamocowany lub składowany jest produkt nie należy stosować ogrzewania gazowego, naftowego itd.


Sposób klejenia

Do klejenia piramidek akustycznych zalecamy wybór jednego z dwóch rozwiązań (kleje dostępne są w dziale Kleje montażowe w naszym sklepie):

 • kleju kontaktowego w sprayu APASPRAY 200 lub APASPRAY 700 w
  połączeniu z uniwersalnym klejem montażowym Soudal 49A

 • kleju Bonikol T-701 do nanoszenia pędzlem lub kompresorem; metoda nanoszenia kleju przy
  pomocy kompresora z dyszą od 1,5 do 2,0 jest metodą zalecaną dla tego kleju.

Podczas klejenia należy przestrzegać zaleceń producenta kleju. Niezależnie od wyboru rodzaju kleju należy nanieść go na podłoże i warstwę spodnią panelu PS. W przypadku kleju Bonikol T-701 Zaleca się, aby nanosić klej w sposób pokazany na rysunku poniżej. Ilość kleju, jaka powinna zostać naniesiona wynosi od 40 do 60g na 1 m2.

panel akustyczny klej
W przypadku kleju APASPRAY 200 lub APASPRAY 700 należy przyjąć inną metodę montażu. Klej APASPRAY służy tylko do podtrzymania wstępnego mocowanych paneli PS, natomiast klejem finalnym jest uniwersalny klej montażowy SOUDAL 49A. Można oczywiście użyć innego kleju montażowego – należy przedtem sprawdzić jak dany klej będzie zachowywał się w kontakcie z panelem. Próbę polecamy wykonać w gdzieś w rogu w mało widocznym miejscu, aby w razie, czego uniknąć uszkodzenia całości panelu. Sposób nanoszenia kleju pokazuje rysunek poniżej.


Do przyklejenia paneli PS można zastosować także inny rodzaj kleju niż zalecany przez producenta. Należy jednak każdorazowo sprawdzić czy dany klej nie uszkadza produktu poprzez wykonanie próby najlepiej w miejscu mało widocznym gdzieś z rogu panelu. Za uszkodzenia wynikłe z powodu stosowania kleju lub innych środków do montażu niż zalecane (w tym mechanicznych), producent nie ponosi odpowiedzialności, a zastosowanie ich powoduje utratę gwarancji na produkt.

Docinanie Paneli ST 
Jeśli zajdzie konieczność przycięcia lub docięcia na wymiar paneli najlepiej użyć do tego celu ostrego nożyka do tapet. 

Uwagi
Przy montażu produktu należy przestrzegać zasad oraz przepisów BHP oraz obowiązujących przepisów prawa budowlanego. Oraz:

 • w przypadku pożaru gasić: wodą, pianą gaśniczą CO2 lub suchymi środkami gaśniczymi,  produkt jest sterylny po wyprodukowaniu; w razie kontaktu drobinek pianki z oczami – płukać oko woda do usunięcia cząstek pianki,
 • przy ewentualnym cięciu zachować środki ostrożności (odzież ochronna, maska, okulary) w razie kontaktu ze skórą zmyć wodą z mydłem, w razie kontaktu drobinek pianki z oczami wypłukać oko pod bieżącą wodą,
 • produktu nie należy narażać na kontakt ze źródłami ciepła, wysoką temperaturą powyżej 85oC, otwartym ogniem, dymem, chronić przed zalaniem wodą oraz silnymi kwasami i zasadami, produktami z ropy naftowej oraz jej pochodnymi.

Aby wybrać produkt, kliknij na liście poniżej

kolorKolor:
 • Wszystkie
 • Pomarańcz
  Pomarańcz
 • Grafit
  Grafit
 • Zielony
  Zielony
 • Szary
  Szary
 • Turkus
  Turkus
 • Brąz
  Brąz
 • Granat
  Granat
 • Popielaty
  Popielaty
czas wysyłki Czas wysyłki:
pokaż wyszystkie wysyłka 3-4 dni wysyłka do 4 tyg. Na zamówienie   

Kolor Nazwa panelu Rozmiar Cena szt. Cena m2

Panele akustyczne Professional
piramidki

Podaj ilość zamawianych sztuk
lub powierzchnię do pokrycia.
Ilość: szt.
lub
Wartość brutto: 0

Ilość: szt.
Wartość brutto:
4 5 6 7 8 , 9 0

Wyślij zapytanie

Wyciszamy.net [x]

Wysyłka 3-4 dni

W przypadku popularnych towarów (wyraźnie oznaczonych w tabeli towarów) potrzebujemy do czterech dni roboczych, aby skompletować, bezpiecznie zapakować oraz wysłać zamówiony przez Ciebie produkt.

Dwa lata gwarancji

Gwarantujemy niezawodność zakupionego u nas towaru przez okres dwóch lat. Zachowaj dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT), a w razie uszkodzenia wynikłego podczas użytkowania towaru zgodnie z jego przeznaczeniem, bezpłatnie wymienimy uszkodzony element na nowy.

14 dni na zwrot

Masz 14 dni na zwrot zakupionego, nieużywanego towaru. Dotyczy Konsumentów w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego.

Produkt polski

Wszystkie nasze produkty wyprodukowane są przez polskiego producenta, firmę APAMA™ acoustic project

1
Kliknij, a oddzwonimy
do Ciebie za chwilę.