Masz pytanie? Zadzwoń! 733-337-199 796-531-198 kontakt@wyciszamy.net
Doradztwo i pomoc techniczna.
Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Wysyłka w 24h 3 LATA Gwarancji 10 Dni na zwrot Produkt Polski

Wymiary i ceny produktu. Kliknij

Panele akustyczne Professional
sinusoida

Zaprojekuj i zamów swój wzór paneli, KREATOR PANELI.Loading...

Oceń ten produkt:

3.9/45

Loading...

Opinie klientów :

Opinia dodana przez przypadek

Mata wygłuszająca Panel G–  sinusoidalny panel akustyczny służący do poprawy warunków akustycznych pomieszczeń i nie tylko. Zadaniem panelu G jest skracanie czasu pogłosu w adaptowanym pomieszczeniu oraz pochłanianie średnich i wysokich częstotliwości. Maty z tej grupy swoją użyteczność zawdzięczają wysokiemu współczynnikowi pochłaniania dźwięku. Parametr ten odpowiedzialny jest za ilość energii fali dźwiękowej jaka zostanie pochłonięta przez panele. Dzięki czemu ilość fal odbitych ponownie w stronę źródła dźwięku jest dużo mniejsza. W ten sposób tworzymy wnętrza, w których z przyjemnością się przebywa, szybciej odpoczywa i wydajniej pracuje. Jest to najtańszy sposób na znaczne poprawienie parametrów akustycznych pomieszczenia. Produkt ten jest wysokoelastyczny oraz łatwy w montażu i docinaniu. Montaż odbywa się poprzez przyklejenie go do powierzchni za pomocą kleju. Zależnie od zapotrzebowania mata wygłuszająca  oferowana jest w wersji z warstwą samoprzylepną.

Zalety mat wygłuszających:
- redukcja wibracji i szumów
- pochłanianie dźwięków średnich i wysokich częstotliwości
- skracanie czasu pogłosu
- produkt wysokoelastyczny
- łatwy w montażu i docinaniu
- nie stwierdzono negatywnego wpływu na środowisko
- produkt nieszkodliwy dla ludzi
- materiał trudnozapalny, samogasnący z badaniami p-poż
- produkt niesypiący się, nie żółknie

Design
Maty wygłuszające występują w kilku podstawowych wersjach kolorystycznych: jasny szary, ciemny szary (grafit), zielony, pomarańczowy, turkusowy, brązowy, granatowy. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów i grubości , a także dzięki ich bogatej kolorystyce, możemy zaprojektować kompozycje, które nie tylko poprawią akustykę, ale stworzą niepowtarzalny, nowoczesny design pomieszczenia. Panele idealnie komponują się kolorystycznie i materiałowo z piramidki akustycznymi, panelami czy pułapkami basowymi.

Maty wygłuszające G Panel posiadają następujące klasy palności:
- ograniczona palność kategoria dodatkowy samogasnący klasa E 13501-1:2010,
- trudnozapalny zgodnie z PN-EN 1021-1:2007;
- samogasnący zgodnie MVSS 302 oraz Fiat 50433; palność nie więcej niż 100 mm/min.
Materiały są przebadane w warunkach laboratoryjnych.
Atest Higieniczy: HK/B/0093/01/2017
Instrukcja montażu mat wygłuszających >>

Darmowe próbki 
Jeśli jesteście państwo zainteresowani otrzymaniem próbek opisanego materiału prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny  pod numerem 733 337 199.

Najczęściej zadawane pytania

1. Jak zamontować maty akustyczne?

Przygotowanie podłoża do montażu mat akustycznych 

Panele typu G można mocować na wielu typach podłoży np. tworzywa sztuczne, szkło, płytki, cegła, drewno itd.
Niezależnie od typu podłoża muszą być spełnione następujące warunki:

 • powierzchnia, na którą panel będzie mocowany powinna być odpowiednio przygotowana tj. oczyszczona i odtłuszczona oraz sucha,
 • w przypadku chłonnych podłoży zaleca się jego zagruntowanie,
 • przed montażem produkt powinien być magazynowany w suchym i zamkniętym pomieszczeniu w temperaturze powyżej 0oC, najlepiej w temp. pokojowej,
 • do ogrzewania pomieszczeń, w których zamocowany lub składowany jest produkt nie należy stosować ogrzewania gazowego, naftowego itd.


Sposób klejenia

Do klejenia mat akustycznych zalecamy wybór jednego z dwóch rozwiązań (kleje dostępne są w dziale Kleje montażowe w naszym sklepie):

 • kleju kontaktowego w sprayu APASPRAY 200 lub APASPRAY 700 w połączeniu z uniwersalnym klejem montażowym Soudal 49A

 • kleju Bonikol T-701 do nanoszenia pędzlem lub kompresorem; metoda nanoszenia kleju przy pomocy kompresora z dyszą od 1,5 do 2,0 jest metodą zalecaną dla tego kleju.

Podczas klejenia należy przestrzegać zaleceń producenta kleju. Niezależnie od wyboru rodzaju kleju należy nanieść go na podłoże i warstwę spodnią panelu PS. W przypadku kleju Bonikol T-701 Zaleca się, aby nanosić klej w sposób pokazany na rysunku poniżej. Ilość kleju, jaka powinna zostać naniesiona wynosi od 40 do 60g na 1 m2.

panel akustyczny klej
W przypadku kleju APASPRAY 200 lub APASPRAY 700 należy przyjąć inną metodę montażu. Klej APASPRAY służy tylko do podtrzymania wstępnego mocowanych paneli PS, natomiast klejem finalnym jest uniwersalny klej montażowy SOUDAL 49A. Można oczywiście użyć innego kleju montażowego – należy przedtem sprawdzić jak dany klej będzie zachowywał się w kontakcie z panelem. Próbę polecamy wykonać w gdzieś w rogu w mało widocznym miejscu, aby w razie, czego uniknąć uszkodzenia całości panelu. Sposób nanoszenia kleju pokazuje rysunek poniżej.


Do przyklejenia  można zastosować także inny rodzaj kleju niż zalecany przez producenta. Należy jednak każdorazowo sprawdzić czy dany klej nie uszkadza produktu poprzez wykonanie próby najlepiej w miejscu mało widocznym gdzieś z rogu panelu. Za uszkodzenia wynikłe z powodu stosowania kleju lub innych środków do montażu niż zalecane (w tym mechanicznych), producent nie ponosi odpowiedzialności, a zastosowanie ich powoduje utratę gwarancji na produkt.

Docinanie 
Jeśli zajdzie konieczność przycięcia lub docięcia na wymiar paneli najlepiej użyć do tego celu ostrego nożyka do tapet. 

Uwagi
Przy montażu produktu należy przestrzegać zasad oraz przepisów BHP oraz obowiązujących przepisów prawa budowlanego. Oraz:

 • w przypadku pożaru gasić: wodą, pianą gaśniczą CO2 lub suchymi środkami gaśniczymi,  produkt jest sterylny po wyprodukowaniu; w razie kontaktu drobinek pianki z oczami – płukać oko woda do usunięcia cząstek pianki,
 • przy ewentualnym cięciu zachować środki ostrożności (odzież ochronna, maska, okulary) w razie kontaktu ze skórą zmyć wodą z mydłem, w razie kontaktu drobinek pianki z oczami wypłukać oko pod bieżącą wodą,
 • produktu nie należy narażać na kontakt ze źródłami ciepła, wysoką temperaturą powyżej 85oC, otwartym ogniem, dymem, chronić przed zalaniem wodą oraz silnymi kwasami i zasadami, produktami z ropy naftowej oraz jej pochodnymi.

2. Jak czyścić maty?

Maty akustyczne można czyścić za pomocą odkurzacza, jeśli chcemy zmyć z nich plamę należy użyć wilgotnej szmatki.

3. Czym i jak docinać maty akustyczne?

Maty najłatwiej dociąć za pomocą nożyka do tapet. Produkt należy docisnąć twardą deseczką i po jej krawędzi można docinać piankę.

4. Jaka jest róznica między matami akustycznymi G-panel Profesional a G- panel Classic?

CERTYFIKATY I ATESTY
Maty z serii Profesional  posiadają atest PZH, P-POŻ i badania akustyczne, czyli mogą być wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej.

ZASTOSOWANIE
Maty z serii Classic i Profesional mogą być stosowane zarówno na ścianach, jak i na suficie.
Panele z serii Profesional Pro ze względu na strukturę i kolorystykę zalecane są do wykorzystywania na suficie i w miejscach, gdzie nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne.

TRWAŁOŚĆ
Maty akustyczne z serii Profesional  nie są narażone na utratę koloru pod wpływem promieni słonecznych czy ogrzewania gazowego. Są również odporne na utlenianie się (kruszenie). Tych cech nie posiadają pianki z serii Classic.


Aby wybrać produkt, kliknij na liście poniżej

kolorKolor:
 • Wszystkie
 • Brąz
  Brąz
 • Granat
  Granat
 • Turkus
  Turkus
 • Pomarańcz
  Pomarańcz
 • Zielony
  Zielony
 • Szary
  Szary
 • Grafit
  Grafit
czas wysyłki Czas wysyłki:
pokaż wyszystkie wysyłka 3-4 dni wysyłka do 4 tyg. Na zamówienie   

Kolor Nazwa panelu Rozmiar Cena szt. Cena m2

Panele akustyczne Professional
sinusoida

Podaj ilość zamawianych sztuk
lub powierzchnię do pokrycia.
Ilość: szt.
lub
Wartość brutto: 0

Ilość: szt.
Wartość brutto:
4 5 6 7 8 , 9 0

Wyślij zapytanie

Wyciszamy.net [x]

Wysyłka 3-4 dni

W przypadku popularnych towarów (wyraźnie oznaczonych w tabeli towarów) potrzebujemy do czterech dni roboczych, aby skompletować, bezpiecznie zapakować oraz wysłać zamówiony przez Ciebie produkt.

Dwa lata gwarancji

Gwarantujemy niezawodność zakupionego u nas towaru przez okres dwóch lat. Zachowaj dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT), a w razie uszkodzenia wynikłego podczas użytkowania towaru zgodnie z jego przeznaczeniem, bezpłatnie wymienimy uszkodzony element na nowy.

14 dni na zwrot

Masz 14 dni na zwrot zakupionego, nieużywanego towaru. Dotyczy Konsumentów w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego.

Produkt polski

Wszystkie nasze produkty wyprodukowane są przez polskiego producenta, firmę APAMA™ acoustic project

1
Kliknij, a oddzwonimy
do Ciebie za chwilę.