Wyciszamy.net

Wysyłka w 24h 3 LATA Gwarancji 10 Dni na zwrot Produkt Polski

Przykładowe zastosowanie produktów:

  1. Wyciszanie ściany i sufitu »
  2. Wyciszanie pomieszczeń - biura, pokoju, studio nagrań »
  3. Wyciszanie auta »
  4. Wygłuszanie podłogi drewnianej, deski i parkietu »
  5. Wyciszanie sprężarki lub kompresora
Zamów pomiar
akustyki pomieszczenia

E-Gazele Biznesu 2014

wyciszanie auta

PO CO WYGŁUSZAĆ SAMOCHÓD?

   Rozmawiając z mechanikiem w ASO dowiedziałem się, że jeśli chce mieć "cichy" samochód powinienem sobie kupić autko elektryczne. 
 - Panie Jacku auto, to musi być słychać.
Na szczęście dziś posiadam już wiedzę, umiejętności i materiały aby nie zgodzić się z tym stwierdzeniem.

   Hałas na który jesteśmy narażeni podróżując samochodem wpływa negatywnie nie tylko na narząd słuchu ale również na naszą percepcję, jest przyczyną zmęczenia, a co najważniejsze za kierownicą znacznie obniża koncentrację.

   Średniej klasy samochód wyposażony w starszej generacji silnik diesla np. TDI, wytwarza przy wysokich obrotach od 80-ciu do 90dB. Hałas powyżej 97 dB nasze uszy odczuwają  jako niepokojący. Poza tym w aucie jesteśmy zamknięci w puszce rezonansowej, która źle wygłuszona - pomnaża uczucie głośności. 


WYCISZANIE DRZWI SAMOCHODOWYCH

Do wyciszenia bocznych drzwi polecam zastosowanie standardowych mat bitumicznych (MBST) oraz maty bitumicznej wysokoelastycznej (MBWE). Obydwie maty stosujemy do oklejenia płaskich elementów metalowych wewnątrz drzwi. Szczególnie przy niskiej temperaturze zalecam podgrzanie maty bitumicznej suszarką do włosów lub opalarką. Dzięki temu materiał stanie się bardziej podatny na zmianę kształtu i odpowiednio uformuje się do podłoża. Aby wygłuszyć rezonans wewnątrz wolnych powierzchni wewnątrz drzwi proponuję zastosowanie laminatu LSP, który posiada bardzo dobre właściwości akustyczne a przy tym jest bardzo łatwy w docinaniu i montażu. Bardzo ważną cechą laminatów jest również obniżona palność oraz odporność na wilgoć.

WYCISZANIE KLAPY AUTA

Do wyciszania klapy auta polecam stosować  wysokoelastyczną matę bitumiczną lub maty bitumiczne z aluminium. Szczególnie te drugie warte są polecenia ze względu na łatwość utrzymania czystości oraz zwiększoną izolację termiczną.WYGŁUSZANIE NADKOLI

Do wygłuszenia hałasu z nadkoli najlepiej nadaje się  wysokoelastyczna mata bitumiczna oraz OUT-SOUND. Dzięki swojej otwartej strukturze OUT-SOUND polecam szczególnie do likwidacji szumów i ograniczania hałasu strukturalnego, a także ograniczania rozprzestrzeniania się dźwięku w metalach.

WYCISZANIE PODSUFITKI

Aby wyciszyć efekt "dzwoniącego dachu" podczas szybkiej jazdy polecam zastosowanie do wypełnienia przestrzeni w podsufitce pianki akustycznej KL1 o grubości 5 lub 10 mm.
Jest to pianka samoprzylepna, którą należy przykleić do dachu po uprzednim odtłuszczeniu benzyną ekstrakcyjną. 


WYCISZANIE BAGAŻNIKA SAMOCHODOWEGO

Aby skutecznie wyciszyć bagażnik polecam zastosowanie standardowych mat bitumicznych do pokrycia elementów metalowych (maty nakładamy na odtłuszczone elementy blachy po uprzednim ogrzaniu mat opalarką lub w domowych warunkach suszarką do włosów).
Do wyłożenia dołu bagażnika polecam APAFLEX lub matę bitumiczną z włókniną.   APAFLEX  wykonany jest z materiału nierozprzestrzeniającego ognia i niechłonącego wody, o niskiej przewodności cieplnej. 
Sugeruję również aby miejsce na koło zapasowe wyłożyć elastyczną matą bitumiczną co zabezpieczy przed drganiami wywoływanymi przez koło oraz skutecznie zabezpieczy felgę.

W tak wyciszonym aucie jazda będzie tylko przyjemnością, a muzykę z wypieszczonego zestawu car-audio wreszcie usłyszymy, a nie tylko będziemy się jej domyślać :)

Pozdrawiam
Jacek Woziwodzki.

[x]

Wysyłka do 7 dni

W przypadku popularnych towarów (wyraźnie oznaczonych w tabeli towarów) potrzebujemy do siedmiu dni roboczych, aby skompletować, bezpiecznie zapakować oraz wysłać zamówiony przez Ciebie produkt.

Dwa lata gwarancji

Gwarantujemy niezawodność zakupionego u nas towaru przez okres dwóch lat. Zachowaj dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT), a w razie uszkodzenia wynikłego podczas użytkowania towaru zgodnie z jego przeznaczeniem, bezpłatnie wymienimy uszkodzony element na nowy.

14 dni na zwrot

Masz 14 dni na zwrot zakupionego, nieużywanego towaru. Dotyczy Konsumentów w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego.

Produkt polski

Wszystkie nasze produkty wyprodukowane są przez polskiego producenta, firmę APAMA™ acoustic project