Masz pytanie? Zadzwoń! 733-337-199 796-531-198 kontakt@wyciszamy.net
Doradztwo i pomoc techniczna.
Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Wysyłka w 24h 3 LATA Gwarancji 10 Dni na zwrot Produkt Polski


Zamów pomiar
akustyki pomieszczenia

Wyciszanie sprężarki lub kompresoraPrzestawiamy zestaw materiałów akustycznych do wykorzystania jako wytłumienie kompresorów lub sprężarek. Dzięki temu zestawowi zgodnie z naszą dewizą „Poprawiamy warunki w domu i w pracy” przebywanie w waszym otoczeniu maszyn staje się przyjemnością dzięki obniżeniu poziomu hałasu generowanego przez działający kompresor. 

Dlaczego walka z hałasem jest taka ważna?
Praca i przebywanie w hałasie rzędu 55 dB może przyczynić się do pojawienia uczucia 
niepokoju oraz powodować zaburzenia snu. Hałas rzędu 65 dB wpływa na samopoczucie psychiczne i fizyczne co w konsekwencji może prowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia, zwiększać przemęczenie, prowadzić do znużenia i obniżenia efektywności wykonywanej pracy. Stosowane kompresorów czy sprężarki nierzadko osiąga wartość hałasu 69, a max 75 dBA !!!

Zestaw  do wyciszenia  składa się z dwóch rodzajów materiałów:
-2m2 OUT-SOUND 6/240 S – materiał o grubości 6 mm i gęstości 240 kg/m2 izoluje oraz pochłania hałas i drgania generowane przez pracujący kompresor ; materiał posiada wszystkie niezbędne atesty; wartość współczynnika pochłania dźwięku osiąga max. wartość 1 dla f=1 kHz 

-STD 7/5/200 S – materiał wykonany ze specjalistycznej pianki SF 36 trudnozapalnej i samogasnącej w postaci piramidek o wysokości 7cm, którego zadaniem jest pochłanianie i rozpraszanie dźwięku szczególnie w paśmie średnich i wysokich częstotliwości; produkt posiada wszystkie niezbędne atesty PZH (Atest HŻ/13967/02; HŻ/C/03034/07) oraz najwyższą klasę akustyczności A.

SPOSÓB MONTAŻU:
Wszystkie materiały oferowane przez naszą firmę dostępne są w wersji samoprzylepnej. Przed ich zamocowaniem należy tylko pokrywaną nimi powierzchnię oczyścić i odtłuścić. Do przycięcia tych materiałów nie potrzeba specjalnych narzędzi, wystarczy tylko zwykły nożyk do tapet.
UWAGA: nie wolno zaklejać otworów wentylacyjnych służących do poprawnej pracy kompresora. Rozmiar obudowy dobrać zgodnie z wytycznymi producenta urządzenia dot. wymaganej wymiany powietrza mającej na celu odpowiednie chłodzenie urządzenia.


KOLEJNOŚĆ MONTAŻU:
1. Zmierzyć wymiary szafki wewnątrz.
2. Dociąć na wymiar materiał OUT-SOUND i nakleić go na odtłuszczone boki oraz podłoże, na którym stoi urządzenie.
3. Dociąć na wymiar, a następnie przykleić materiał ST 7/5/200 na wszystkie powierzchnie za wyjątkiem podłoża, na którym stać będzie kompresor.
4. Na spód szafki z naklejonym już materiałem OUT-SOUND, położyć twardą powierzchnię (sklejkę, płytę meblową, płytę osb itp.), na której ustawione będzie urządzenie. Dzięki takiemu zabiegowi nóżki urządzenia nie wbiją się w izolator i nie zniwelują jego właściwości. Dodatkowo OUT-SOUND będzie stanowić izolację antywibracyjną.
4. Wstawić urządzenie - gotowe.

wyciszanie kompresora

Loading...

Oceń ten artykuł:

Loading...

Opinie klientów:

Niestety wszystkie wyloty powietrza są problematyczne (zarówno w kompresorach, jak i wentylacji itp.) - po prostu nie da się ich zatkać. W ekstremalnych przypadkach można stosować strojone tłumiki, ale jest to sprawa droga (bo za każdym razem indywidualna) i często niemożliwa do wykonania w przypadku niektórych urządzeń. Jedynym rozwiązaniem jest przeznaczenie specjalnego pomieszczenia/komory, które dobrze zaizolowane, odetną dźwięk.
Pomysł łatwy i prosty, ale koszta dość duze jak na taką skrzynke, jestem obecnie na rozmyslaniu o wygłuszeniu kompresora modelarskiego, bez butli, z racji tego iż maluje mało a czesto zapas powietrzea nie jest az tak mi potrzebny, pierwsza watpliwosć, co z chłodzeniem? kompresor bez butli dosyć szybko sie nagrzewa, i silnik i sprezarka, i utrzymuje ta temperature w czasie pracy i po dosć długo, z butla, 3L powinno być lepiej aczkoliwek sytuacja jest podobna jesli malujemy długo jednym ciagiem sprezarka cały czas nam dobija powietrza. zrobiłem DIY w domu z kartonu, wypchanego pianka z jakiegos starego mebla i wykleiłem od srodka cienkim kartoneem by osłonic pianke od ciepłą sprezarki bezposrednio, uzyskany wynik- cisza 38-40 db, praca- 55db, praca sprezarki plus psikanie-n szum powietrza z aerografu- +61db, Jak widać sa dwa problemy do rozwiazania szum powietrza z aerografu i chłodzenie tegoż pudełka, o ile chłodzenie powiedzmy da sie ogarnać, (trzeba znac sie niestety na elektryce) to szumu powietrza juz nie ominiemy a on generuje nawiekszy hałas którego nijak nie da sie "uciszyć" jakieś pomysły?? wytłumiona komora do lakierowania w saloonie ?? :) ale skrzynke spróbuje ogarnąć :) wg waszego pomysłu pzdr Jakub Tarasin
Super film! Fajne takie pudełko
[x]

Wysyłka 3-4 dni

W przypadku popularnych towarów (wyraźnie oznaczonych w tabeli towarów) potrzebujemy do czterech dni roboczych, aby skompletować, bezpiecznie zapakować oraz wysłać zamówiony przez Ciebie produkt.

Dwa lata gwarancji

Gwarantujemy niezawodność zakupionego u nas towaru przez okres dwóch lat. Zachowaj dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT), a w razie uszkodzenia wynikłego podczas użytkowania towaru zgodnie z jego przeznaczeniem, bezpłatnie wymienimy uszkodzony element na nowy.

14 dni na zwrot

Masz 14 dni na zwrot zakupionego, nieużywanego towaru. Dotyczy Konsumentów w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego.

Produkt polski

Wszystkie nasze produkty wyprodukowane są przez polskiego producenta, firmę APAMA™ acoustic project