Masz pytanie? Zadzwoń! 733-337-199 796-531-198 kontakt@wyciszamy.net
Doradztwo i pomoc techniczna.
Pn-Pt: 8:00 - 16:00

Wysyłka w 24h 3 LATA Gwarancji 10 Dni na zwrot Produkt Polski


Zamów pomiar
akustyki pomieszczenia

Wyciszanie sprężarki lub kompresora

Przestawiamy zestaw materiałów akustycznych do wykorzystania jako wytłumienie kompresorów lub sprężarek. Dzięki temu zestawowi zgodnie z naszą dewizą „Poprawiamy warunki w domu i w pracy” przebywanie w waszym otoczeniu maszyn staje się przyjemnością dzięki obniżeniu poziomu hałasu generowanego przez działający kompresor. 

Dlaczego walka z hałasem jest taka ważna?
Praca i przebywanie w hałasie rzędu 55 dB może przyczynić się do pojawienia uczucia 
niepokoju oraz powodować zaburzenia snu. Hałas rzędu 65 dB wpływa na samopoczucie psychiczne i fizyczne co w konsekwencji może prowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia, zwiększać przemęczenie, prowadzić do znużenia i obniżenia efektywności wykonywanej pracy. Stosowane kompresorów czy sprężarki nierzadko osiąga wartość hałasu 69, a max 75 dBA !!!

Zestaw  do wyciszenia  składa się z dwóch rodzajów materiałów:
-2m2 OUT-SOUND 6/240 S – materiał o grubości 6 mm i gęstości 240 kg/m2 izoluje oraz pochłania hałas i drgania generowane przez pracujący kompresor ; materiał posiada wszystkie niezbędne atesty; wartość współczynnika pochłania dźwięku osiąga max. wartość 1 dla f=1 kHz 

-STD 7/5/200 S – materiał wykonany ze specjalistycznej pianki SF 36 trudnozapalnej i samogasnącej w postaci piramidek o wysokości 7cm, którego zadaniem jest pochłanianie i rozpraszanie dźwięku szczególnie w paśmie średnich i wysokich częstotliwości; produkt posiada wszystkie niezbędne atesty PZH (Atest HŻ/13967/02; HŻ/C/03034/07) oraz najwyższą klasę akustyczności A.

SPOSÓB MONTAŻU:
Wszystkie materiały oferowane przez naszą firmę dostępne są w wersji samoprzylepnej. Przed ich zamocowaniem należy tylko pokrywaną nimi powierzchnię oczyścić i odtłuścić. Do przycięcia tych materiałów nie potrzeba specjalnych narzędzi, wystarczy tylko zwykły nożyk do tapet.
UWAGA: nie wolno zaklejać otworów wentylacyjnych służących do poprawnej pracy kompresora. Rozmiar obudowy dobrać zgodnie z wytycznymi producenta urządzenia dot. wymaganej wymiany powietrza mającej na celu odpowiednie chłodzenie urządzenia.


KOLEJNOŚĆ MONTAŻU:
1. Zmierzyć wymiary szafki wewnątrz.
2. Dociąć na wymiar materiał OUT-SOUND i nakleić go na odtłuszczone boki oraz podłoże, na którym stoi urządzenie.
3. Dociąć na wymiar, a następnie przykleić materiał ST 7/5/200 na wszystkie powierzchnie za wyjątkiem podłoża, na którym stać będzie kompresor.
4. Na spód szafki z naklejonym już materiałem OUT-SOUND, położyć twardą powierzchnię (sklejkę, płytę meblową, płytę osb itp.), na której ustawione będzie urządzenie. Dzięki takiemu zabiegowi nóżki urządzenia nie wbiją się w izolator i nie zniwelują jego właściwości. Dodatkowo OUT-SOUND będzie stanowić izolację antywibracyjną.
4. Wstawić urządzenie - gotowe.

wyciszanie kompresora

Loading...

Oceń ten artykuł:

Loading...

Opinie klientów:

Podjąłem próbę wytłumienia swojego kompresora. Metabo 10l 97dB. Zbudowałem skrzynkę ze sklejki 18mm, do tego mata izolująca Out-Sound 10mm i Piramidka akustyczna STM4. Wlot kompresora wyprowadzony na zewnątrz rurą fi40mm. Pierwsze wrażenia, tragedia. Nadal 97dB. Po zdemontowaniu rury doprowadzającej powietrze do kompresora ale z zostawionym otworem w skrzynce spadek o 20dB. 76-77 dB to już duża ulga. Niestety całość jest już gotowa i nie chce mi się tego przerabiać, ale ciekawi mnie czy spadek nie byłby większy gdyby otwór w skrzyni był przesunięty względem wlotu kompresora, bo ewidentnie to on jest głównym generatorem hałasu. Dodatkowo w dłuższych cyklach pracy kompresor ma skłonność do przegrzewania się. Ja go wykorzystuję okazjonalnie więc nie powinno być z tym problemu, ale przy bardziej intensywnym użyciu warto pomyśleć o dwóch otworach w skrzynce i wymuszonym obiegu powietrza wewnątrz pudła, np. za pomocą małego wentylatorka.
Niestety wszystkie wyloty powietrza są problematyczne (zarówno w kompresorach, jak i wentylacji itp.) - po prostu nie da się ich zatkać. W ekstremalnych przypadkach można stosować strojone tłumiki, ale jest to sprawa droga (bo za każdym razem indywidualna) i często niemożliwa do wykonania w przypadku niektórych urządzeń. Jedynym rozwiązaniem jest przeznaczenie specjalnego pomieszczenia/komory, które dobrze zaizolowane, odetną dźwięk.
Pomysł łatwy i prosty, ale koszta dość duze jak na taką skrzynke, jestem obecnie na rozmyslaniu o wygłuszeniu kompresora modelarskiego, bez butli, z racji tego iż maluje mało a czesto zapas powietrzea nie jest az tak mi potrzebny, pierwsza watpliwosć, co z chłodzeniem? kompresor bez butli dosyć szybko sie nagrzewa, i silnik i sprezarka, i utrzymuje ta temperature w czasie pracy i po dosć długo, z butla, 3L powinno być lepiej aczkoliwek sytuacja jest podobna jesli malujemy długo jednym ciagiem sprezarka cały czas nam dobija powietrza. zrobiłem DIY w domu z kartonu, wypchanego pianka z jakiegos starego mebla i wykleiłem od srodka cienkim kartoneem by osłonic pianke od ciepłą sprezarki bezposrednio, uzyskany wynik- cisza 38-40 db, praca- 55db, praca sprezarki plus psikanie-n szum powietrza z aerografu- +61db, Jak widać sa dwa problemy do rozwiazania szum powietrza z aerografu i chłodzenie tegoż pudełka, o ile chłodzenie powiedzmy da sie ogarnać, (trzeba znac sie niestety na elektryce) to szumu powietrza juz nie ominiemy a on generuje nawiekszy hałas którego nijak nie da sie "uciszyć" jakieś pomysły?? wytłumiona komora do lakierowania w saloonie ?? :) ale skrzynke spróbuje ogarnąć :) wg waszego pomysłu pzdr Jakub Tarasin
Super film! Fajne takie pudełko
Mata izolująca OUT-SOUND  Mata izolująca OUT-SOUND

cena od: 96.00 zł/szt.

3.5/94

szczegóły

[x]

Wysyłka 3-4 dni

W przypadku popularnych towarów (wyraźnie oznaczonych w tabeli towarów) potrzebujemy do czterech dni roboczych, aby skompletować, bezpiecznie zapakować oraz wysłać zamówiony przez Ciebie produkt.

Dwa lata gwarancji

Gwarantujemy niezawodność zakupionego u nas towaru przez okres dwóch lat. Zachowaj dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT), a w razie uszkodzenia wynikłego podczas użytkowania towaru zgodnie z jego przeznaczeniem, bezpłatnie wymienimy uszkodzony element na nowy.

14 dni na zwrot

Masz 14 dni na zwrot zakupionego, nieużywanego towaru. Dotyczy Konsumentów w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego.

Produkt polski

Wszystkie nasze produkty wyprodukowane są przez polskiego producenta, firmę APAMA™ acoustic project

1
Kliknij, a oddzwonimy
do Ciebie za chwilę.