Wyciszanie sprężarki lub kompresora

Wyciszanie sprężarki lub kompresora

Przestawiamy zestaw materiałów akustycznych do wykorzystania jako wytłumienie kompresorów lub sprężarek. Dzięki temu zestawowi zgodnie z naszą dewizą „Poprawiamy warunki w domu i w pracy” przebywanie w waszym otoczeniu maszyn staje się przyjemnością dzięki obniżeniu poziomu hałasu generowanego przez działający kompresor. 

Dlaczego walka z hałasem jest taka ważna?
Praca i przebywanie w hałasie rzędu 55 dB może przyczynić się do pojawienia uczucia 
niepokoju oraz powodować zaburzenia snu. Hałas rzędu 65 dB wpływa na samopoczucie psychiczne i fizyczne co w konsekwencji może prowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia, zwiększać przemęczenie, prowadzić do znużenia i obniżenia efektywności wykonywanej pracy. Stosowane kompresorów czy sprężarki nierzadko osiąga wartość hałasu 69, a max 75 dBA !!!

Zestaw  do wyciszenia  składa się z dwóch rodzajów materiałów:
-2m2 OUT-SOUND 6/240 S – materiał o grubości 6 mm i gęstości 240 kg/m2 izoluje oraz pochłania hałas i drgania generowane przez pracujący kompresor ; materiał posiada wszystkie niezbędne atesty; wartość współczynnika pochłania dźwięku osiąga max. wartość 1 dla f=1 kHz 

-ST7/5/PROF S – materiał wykonany ze specjalistycznej pianki SF 36 trudno zapalnej i samogasnącej w postaci piramidek o wysokości 7cm, którego zadaniem jest pochłanianie i rozpraszanie dźwięku szczególnie w paśmie średnich i wysokich częstotliwości; produkt posiada wszystkie niezbędne atesty PZH (Atest HŻ/13967/02; HŻ/C/03034/07) oraz najwyższą klasę akustyczności A.

SPOSÓB MONTAŻU:
Wszystkie materiały oferowane przez naszą firmę dostępne są w wersji samoprzylepnej. Przed ich zamocowaniem należy tylko pokrywaną nimi powierzchnię oczyścić i odtłuścić. Do przycięcia tych materiałów nie potrzeba specjalnych narzędzi, wystarczy tylko zwykły nożyk do tapet.
UWAGA: nie wolno zaklejać otworów wentylacyjnych służących do poprawnej pracy kompresora. Rozmiar obudowy dobrać zgodnie z wytycznymi producenta urządzenia dot. wymaganej wymiany powietrza mającej na celu odpowiednie chłodzenie urządzenia.

KOLEJNOŚĆ MONTAŻU:
1. Zmierzyć wymiary szafki wewnątrz.
2. Dociąć na wymiar materiał OUT-SOUND i nakleić go na odtłuszczone boki oraz podłoże, na którym stoi urządzenie.
3. Dociąć na wymiar, a następnie przykleić materiał ST 7/5/200 na wszystkie powierzchnie za wyjątkiem podłoża, na którym stać będzie kompresor.
4. Na spód szafki z naklejonym już materiałem OUT-SOUND, położyć twardą powierzchnię (sklejkę, płytę meblową, płytę osb itp.), na której ustawione będzie urządzenie. Dzięki takiemu zabiegowi nóżki urządzenia nie wbiją się w izolator i nie zniwelują jego właściwości. Dodatkowo OUT-SOUND będzie stanowić izolację antywibracyjną.
4. Wstawić urządzenie - gotowe.

Nowy-1.jpg (100 KB)Zobacz również: