Wyciszanie drzwi

Wyciszanie drzwi

Wyciszanie drzwi jest procesem niełatwym i kosztowym. Szczególnym problemem jest fakt, że większość materiałów akustycznych wykonana jest na bazie stosunkowo delikatnych pianek. Drzwi są obiektem często używanym, więc izolujące je materiały narażone będą na ciągłe uszkodzenia.

Aby drzwi stały się dobrze izolowaną akustycznie przegrodą, przed przystąpieniem do jakiegokolwiek izolowania przy wykorzystaniu dostępnych w naszym sklepie materiałów, należy zwrócić uwagę na dwie sprawy:

  • Sprawdzić, czy próg drzwi jest mocno zamontowany i dochodzi do skrzydła drzwi.
  • Skontrolować, czy gumowe uszczelki na futrynie drzwi są zamontowane poprawnie i przylegają dokładnie do drzwi.

Brak lub niewłaściwy montaż uszczelek oraz szpary pomiędzy drzwiami, a futryną, są najczęstszym powodem problemów z przenikającym przez drzwi dźwiękiem.

Po skontrolowaniu powyższych kwestii, proponujemy dwa rozwiązania na skuteczne wyciszenie: 

  1. Kontakt z firmą zajmującą się tapicerowaniem drzwi i zastosowanie jako wypełnienia materiału AKU-PR 140 w grubościach od 1 do 3 cm
  2. Naklejenie na płaskie drzwi izolacji akustycznej OUT-SOUND 10/240S - 1 cm grubości.
Jeśli powierzchnia drzwi jest nierówna należy wyrównać ją poprzez szlifowanie lub wypełnienie wolnych przestrzeni szpachlą. Brzegi maty izolacyjnej można zabezpieczyć aluminiowymi lub drewnianymi kątownikami, co dodatkowo poprawi stronę wizualną montowanego wyciszenia.

Pierwsze z proponowanych rozwiązań jest skuteczniejsze, ze względu na lepsze właściwości izolacyjne materiału AKU-PR 140.

Planując grubość montowanego wyciszenia należy mieć na uwadze techniczne możliwości - nie można dopuścić do prężenia drzwi podczas otwierania (ze względu na zbyt grubą warstwę wyciszenia) oraz zapewnić sobie wystarczający dostęp do dziurki od klucza, klamki, wizjera itd.

drzwi_multi_1.jpg (40 KB)

drzwi_multi.jpg (47 KB)

drzwi_multi_3.jpg (40 KB)

Zobacz również: