Izolacja akustyczna AKU-PR 140

Izolacja akustyczna AKU-PR 140
Izolacja akustyczna AKU-PR 140

Ilość:
lub
Powierzchnia:
m 2
Dostawa Dostawa Na zamówienie Wysyłka:
3-4 dni
27.12 zł

Zapytaj o produkt

Więcej informacji zadzwoń:
733-337-199 796-531-198
Magic! Użyj w kreatorze wzorów

Izolator akustyczny AKU-PR 140 - to materiał wysokiej jakości, o bardzo dużej gęstości (140 kg/m3), wykonany na bazie kompozytu pianek. Zadaniem AKU-PR 140 jest zwiększanie izolacyjności akustycznej przegród czyli np. zmniejszanie ilości hałasu, jaki przedostaje się z jednego pomieszczenia do innego lub z zewnątrz do środka pomieszczeń. Materiał nie jest eksponowany na zewnątrz - zawsze używany jako wewnętrzna warstwa, umieszczana najczęściej pod płytą Gips-Karton. Dodatkowo AKU-PR 140 wykazuje właściwości izolacji termicznej.

Izolator AKU-PR 140 jest materiałem elastycznym, stosunkowo miękkim (jego sprężystość można porównać do materacy na salach gimnastycznych). Łatwym w docinaniu przy wykorzystaniu ostrego, sztywnego ostrza. Poszczególne elementy izolatora, cięte fabrycznie, idealnie do siebie przylegają i nie wymagają klejenia między sobą. Mniejsze szczeliny w izolowanej powierzchni mogą być uzupełniane fragmentami dociętych fragmentów izolatora.

Materiał sprzedawany jest w panelach o wymiarach 100 cm x 50 cm i wybranej grubości.

Izolator akustyczny AKU-PR 140 stosujemy w budownictwie jako dodatkową okładzinę ścienną, w celu zmniejszenia ilości przenikających przez izolowaną przegrodę dźwięków powietrznych (rozmowy, śpiew, dźwięki radia i TV itp.). Dzięki odpowiedniej budowie idealnie nadaje się jako element układu masa-sprężyna-masa. Taki układ fizyczny jest bardzo skutecznym sposobem ograniczenia uciążliwych dźwięków przenoszonych drogą powietrzną.

Cieńsze wersje izolatora AKU-PR 140 (0,5 cm, 1 cm) stosowane są także jako podkład pod panele podłogowe, podłogi sportowe, dywany itp. w celu tłumienia dźwięków uderzeniowych (odgłosów kroków, przesuwanych i upadających przedmiotów itp.) oraz likwidacji efektu tzw. "zimnej podłogi".

Produkt używany w przemyśle do izolacji obudów maszyn celem zmniejszenia emitowanego przez nie hałasu. AKU-PR 140 wycisza układy wentylacyjne (jako ogładzina, bądź element zabudowy kanałów wentylacyjnych), agregaty prądotwórcze i inne urządzenia.

Izolator akustyczny AKU-PR 140 stosowany jest również jako element mebli tapicerowanych lub jako wkład tapicerski do wyciszania drzwi.

AKU-PR 140 może być również stosowane jako wkładki dystansowe zabezpieczające towar w transporcie przed przesuwaniem się i uszkodzeniem.

  • bardzo duża gęstość materiału: 140 kg/m³ gwarantuje wysoką izolacyjność akustyczną (gęstość tradycyjnie stosowanej do izolowania dźwięków wełny mineralnej to ok 30-50 kg/m³)
  • znakomita izolacja akustyczna dźwięków powietrznych (w przypadku izolowania ścian i sufitów) i uderzeniowych (w przypadku stosowania jako podkład pod wierzchnią warstwę podłogi)
  • doskonała izolacja termiczna 
  • zapobiega tworzeniu się mostków akustycznych 
  • likwiduje efekt "pudła rezonansowego" 
  • odporna na czynniki chemiczne 
  • łatwa do montażu i docinania (praktycznie brak odpadów)
  • produkt proekologiczny, wykonany z materiałów wtórnie spienionych.
  • jako podkład pod panele likwiduje odgłosy kroków oraz efekt "zimnej podłogi" 
  •  dostępna w różnych grubościach

Izolacja AKU-PR 140 posiada certyfikat higieniczny, nr atestu HK/B/0934/01/2014
Izolacja AKU-PR 140 posiada klasę palności:
- MVS 302 (sam produkt)
- Bs1d0 (produkt zasłonięty płytą gips-karton lub MgO -raport CNBOP 04.2013 r. wg 13501-1+A1: 2010)

Jeśli jesteście państwo zainteresowani otrzymaniem próbek opisanego materiału prosimy o wypełnienie formularza lub kontakt telefoniczny pod numerem 733 337 199.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.

Opinie klientów:

Ocena: 4.06 / Ilość opinii: 706
Zastosowałem na swoim suficie AKU-PR 140 o grubości 3cm. Do tego plyta GK Knauf Akustik. Efekty zdecydowanie zadowalające. Oczywiście jakieś odgłosy jeszcze dochodzą, coś tam z góry słychać ale u mnie musi być cisza. Zastanawiam się teraz czy 2cm by nie wystarczyło. W bloku liczy się każdy cm. Jestem przekonany, że żadna wełna nie zbliży się nawet do takich efektów przy obniżeniu sufitu ok 8 cm. Pokecam
Położyliśmy 2 cm na ściany od sąsiadów i między pokojami. Sąsiadów nie słychać :) a w pokojach jeszcze nie mamy drzwi więc opini wydać nie mogę :/ Myślimy teraz o położeniu pod panele :)
Po niektórych opiniach, trochę obawiałem sie efektu, natomiast po zamontowaniu izolacji wraz z całym systemem przestałem prawie w ogóle słyszeć sąsiadów, których wcześniej słyszałem do tego stopnia, że mogłem cytować każdą rozmowę. Zastosowałem u siebie izolację 3cm, klej, siatka, klej i płyta GK akustyczna. Polecam.
Super sprawa, ale mogę dodać opinię bez kupowania produktu. :-)
Materiał słabo wygłusza. Oczekiwałem lepszego efektu. Zastosowałem w budynku bliźniaczym piankę gr. 3cm z obu stron i obłożoną płytami KNAUF Akustik Plus. Teraz żałuję że nie zdecydowałem się na wełnę. To co jest znamienne, a na co nie zwróciłem uwagi przed zakupem, to brak jakichkolwiek informacji nt. skuteczności tej pianki (np. wsp. Izolacyjności akustycznej Rw itp.). W przypadku producentów wełny takie testy są dostępne dla różnych systemów. A tu zero. No cóż, mądry Polak po szkodzie. Pozdrawiam
Polecam! Sąsiedzi jakby się wyprowadzili. Montaż wykonany 100% zgodnie z instruktażem. Oceniam że 70-80% odgłosów powietrznych przenika mniej zza ściany. Zastosowałem 3cm izolację. Możemy spać spokojnie:)
Polecam.
B. dobrze działą. Tylko trzeba pilnować dobrego montażu (oklejania płyt KArton Gips taśmą i wyciąganie gniazdek na ściane.
Kamil: Niestety, położenie paneli 3 cm oraz płuty Knauf Akustik nie przyniosło pożądanego efektu, właściwie nie ma żadnej różnicy. Duże rozczarowanie.
Instalatorstwo z Kostrzyna nad Odrą: Nie polecam! 3 tysiące złotych wydane w błoto! Montaż IZOLACJA AKUSTYCZNA AKU-PR 140 wykonany zgodnie z zaleceniami które dostaliśmy telefonicznie od Pani ze sklepu internetowego. Efekt żaden !!!!!!!!!! Nie dajcie się nabrać na te pogadanki przez telefon z obsługą ze sklepu.
Polecam do ścian działowych w pokojach. Hotelik Akcent.
Mateusz : Zakupiłem najdroższy wariant 5 cm na dwie ściany od strony sąsiadów, niestety nic to nie pomogło. W dlaszym ciągu slyszę dość wyraźnie zwyczajną rozmowę sąsiada, nie wspomnę o kichnięciu czy kaszlu. Wydałem dużo piniędzy, natomiast efekt mizerny. Wykonanie zgodnie z zaleceniami ze strony oraz konsultacji telefonicznych.
izolacja dobrze izoluje akustycznie, transport i opakowanie niestety jest bardzo słabej jakości - jedna płyta przyjechała do mnie rozdarta - niestety nie sprawdziłem jej podczas odbioru od kuriera, mój bład. Obłsuga klienta sklepu jest super.
Panele wygłuszyły w sposób znaczny dźwięki z sąsiedniego mieszkania. Trochę słychać dźwięki uderzeniowe (biegające dzieci) ale nie słychać praktycznie głosów.
Działa nieźle - ważna jest gruba warstwa płyty GK na zewnątrz. Ludzie co piszecie, że nie działa na suficie czytajcie opisy, abo radźcie się sprzedawców! Kroki sąsiasda się nie wygłuszy, bo to dźwięku udeżeniowe, a nie powietrzne!
Szkoda tylko że nie można kupić stacjonarnie w Warszawie bo zabrakło mi 2 brytów i musze przez internet zamawiać.
Już drugi rok mija, jak jest cisza, a była tragedja. Myślałem o sprzedaniu mieszkania. Słychać było nawet jak jedli, czyli uderzenia widelca o tależ, ale wieczne darcie mordy i zabawy z dzieckiem w przekrzykiwanie chodziło. Zastosowałem z 5 cm. Dla pewności położyłem na to płytę K/G dzwiękochłonną, następnie postawiłem stelarz, napchałem wełną i ponownie płyta K/G. wiem, że to przesada, ale chciałem mieć pewność. Pokój węższy o około 15 cm. ALE CISZA. Dzięki Bogu i tej macie.
Zastosowałem izolacje 3 cm do wygłuszenia ściany, ponadto wełna i dopiero płyta nida - efekt kiepski. Jest trochę ciszej ale na pewno nie jest to izolacja wygłuszająca. Powiedziałbym raczej trochę wyciszająca.
Rewelacja.
Jest to bardzo dobrej jakości materiał na wygłuszenie. W moim przypadku wygłuszałem strop w domu drewnianym. Tyle tylko że 5 cm to trochę mało...dałem dwie warstwy po 5cm , ale zastanawiam się czy nie dołożyć jeszcze 3 cm. Przy 10 cm warstwie efekt jest w miarę zadowalający, ale ja chce aby był bardzo zadowalający. Polecam
po instalacji AKU-PR140 5cm odgłosy od sąsiada znacznie wyciszone
Wykożystałem do ściany działowej dzielącą pokpje dziecięce, łatwo sie kładzie, jak potestuje to napisze więcej.
Szkoda pieniędzy.
Jak, czytam opinie, to nie wiem czym ludzie myślą przed zakupem. Pianka nie wygłuszy sąsiada (chyba, że sąsiad sobie zamontuje) Panel wygłusza dźwięki wychodzące, czyli, jak Pani sobie zamontowała te panele, to zrobiła sąsiadowi przysługę, bo na pewno jej już nie słyszy...:) Zresztą filmik obok właśnie to pokazuje.
Najlepszy materiał jaki istnieje do wyciszania ścian sufitów i podłóg