Dylatacja AKU-PR 140

Dylatacja AKU-PR 140

Dylatacja AKU-PR 140


Ilość:
lub
Powierzchnia:
m 2
Dostawa Dostawa Na zamówienie Wysyłka:
3-4 dni
13.66 zł

Zapytaj o produkt

Więcej informacji zadzwoń:
733-337-199 796-531-198
Magic! Użyj w kreatorze wzorów

OPIS PRODUKTU

Izolator akustyczny AKU-PR 140 - to materiał wysokiej jakości, o bardzo dużej gęstości (140 kg/m3), wykonany na bazie kompozytu pianek. Zadaniem AKU-PR 140 jest zwiększanie izolacyjności akustycznej przegród czyli np. zmniejszanie ilości dźwięku, jaki przedostaje się z jednego obszaru do innego. Materiał nie jest eksponowany na zewnątrz - zawsze używany jako wewnętrzna warstwa, umieszczana najczęściej pod inną twardą okładziną. Dodatkowo AKU-PR 140 wykazuje właściwości izolacji termicznej.

Izolator AKU-PR 140 jest materiałem elastycznym, stosunkowo miękkim (jego sprężystość można porównać do materacy na salach gimnastycznych). Łatwym w docinaniu przy wykorzystaniu ostrego, sztywnego ostrza. Poszczególne elementy izolatora, cięte fabrycznie, idealnie do siebie przylegają i nie wymagają klejenia między sobą. Mniejsze szczeliny w izolowanej powierzchni mogą być uzupełniane fragmentami dociętych fragmentów izolatora.

Izolator AKU-PR 140 w warstwach o grubościach 0,3 cm do 1 cm stosowany jest zazwyczaj jako rodzaj dylatacji rozdzielającej dwie twarde powierzchnie, w celu akustycznego odizolowania ich od siebie. Dobrym przykładem jest zastosowanie izolatora AKU-PR 140 jako podkładu pod panele lub deski podłogowe (montowane bez użycia kleju). Dzięki temu zabezpieczymy konstrukcję budynku przed wnikającymi w nią dźwiękami uderzeniowymi (krokami, upadającymi lub przesuwanymi przedmiotami itp.). Takie zastosowanie jest zgodne z zasadą działania w miejscu powstawania dźwięku, która ważna jest przede wszystkim w przypadku właśnie dźwięków uderzeniowych. Dźwięki takie najłatwiej tłumić jeszcze przed wniknięciem w konstrukcję budynku; później jest to bardzo trudne.

ZALETY

  • znakomity produkt do izolacji dźwięku,
  • produkt zapobiega tworzeniu się mostków akustycznych, efektu pudła rezonansowego
  • dobra izolacyjność termiczna,
  • łatwość docinania i montażu,
  • duża odporność na czynniki chemiczne

MONTAŻ

Izolator AKU-PR 140 w grubościach 0,3 cm, 0,5 cm oraz 1 cm dostarczany jest w rolkach.

W przypadku podłogi najczęstsze zastosowanie znajduje grubość 0,5 cm. W tym przypadku minimalna grubość panela podłogowego to 8 mm (mniejsza może powodować uginanie się podłogi). Montaż izolatora, w tym przypadku, polega na jego rozłożeniu bez klejenia, na całej powierzchni podłoża. Część materiału należy wywinąć kołnierzem na okoliczne ściany, aby docelowa powierzchnia podłogi nie dotykała ich bezpośrednio. Poszczególne bryty materiału można połączyć miedzy sobą taśmą montażową w celu unieruchomienia.

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.

Opinie klientów:

Ocena: 5 / Ilość opinii: 4
Super!

Lista wszystkich wariantów: ( 3 )