Pułapki basowe Professional
walec

Pułapki basowe Professional<br>walec
Pułapki basowe Professional
walec

Ilość:
lub
Powierzchnia:
m 2
Dostawa Dostawa Na zamówienie Wysyłka:
3-4 dni
128.78 zł

Zapytaj o produkt

Więcej informacji zadzwoń:
733-337-199 796-531-198
Magic! Użyj w kreatorze wzorów

Pułapka basowa walec Professional - stojąca pułapka basowa w postaci walca wykonana z wysokiej jakości technicznej pianki akustycznej o wysokiej odporności na urazy mechaniczne oraz wiele czynników chemicznych. Produkt przeznaczony do adaptacji akustycznej pomieszczeń w celu zniwelowania niekorzystnych zjawisk akustycznych.

Materiał wykonywany jest metodą spieniania, może mieć porowatą strukturę.

Atest Higieniczy: HK/B/0093/01/2017

Pułapki basowe w formie walca z pianki to specjalistyczne urządzenia akustyczne używane do poprawy jakości dźwięku w pomieszczeniach przez redukcję rezonansu niskich częstotliwości. Działają one na zasadzie pochłaniania fal dźwiękowych o niskich częstotliwościach, czyli basów, które mają tendencję do gromadzenia się w określonych miejscach pomieszczenia, zwłaszcza w rogach.

Zasada działania

Pułapka basowa w formie walca z pianki działa przez absorpcję energii akustycznej. Fale basowe, wchodząc w kontakt z materiałem pułapki (miękką, porowatą pianką), powodują wibracje w strukturze pianki. Ta wibracja zamienia energię dźwiękową na ciepło, efektywnie redukując poziom basu w pomieszczeniu.

Optymalne umiejscowienie

Najlepsze miejsce dla pułapek basowych to zazwyczaj rogi pomieszczenia, gdzie fale basowe mają tendencję do "zbierania się" i tworzenia niepożądanego rezonansu. Umieszczając pułapki basowe w tych miejscach, można skutecznie zredukować efekt gromadzenia się basów i poprawić ogólną klarowność dźwięku w pomieszczeniu. Inne efektywne miejsca to ściany graniczące z zewnętrzem lub inne powierzchnie, na których basy mogą być szczególnie problematyczne.

Umieszczając pułapki basowe w strategicznych miejscach, można znacznie poprawić akustykę pomieszczenia, co jest szczególnie ważne w studiach nagraniowych, salach koncertowych i domowych kinach, czy pokojach odsłuchowych.

Panele akustyczne z linii professional służą do:

  • Poprawy akustyki wewnątrz pomieszczeń
  • Skracania czasu pogłosu (echa)
  • Poprawy wyrazistości emitowanych dźwięków (muzyki, mowy)
  • Tworzenia wizualnych aranżacji poprawiających estetykę pomieszczenia
  • W ograniczonym zakresie do zmniejszenia ilości dźwięków wypływających z pomieszczenia, w którym zamontowano panele do pomieszczeń okolicznych.

Panele akustyczne z linii professional NIE służą do:

  • izolowania dźwięków płynących od sąsiada
  • tłumienia dźwięków uderzeniowych generowanych przez kroki, upadające przedmioty itp.

Produkt wykonany z wysokiej jakości akustycznej pianki technicznej posiadającej atest PZH, P-POŻ i badania akustyczne.

Panele akustyczne Professional posiadają następujące klasy palności:

  • Ograniczona palność, klasa E 13501-1:2010, dodatkowo samogasnący
  • Trudnozapalny zgodnie z PN-EN 1021-1:2007
  • Samogasnący zgodnie z normą MVSS 302 oraz z normą Fiat 50433; palność nie więcej niż 100 mm/min

Na życzenie klienta certyfikaty są dołączane do zamówienia i ważne wraz z fakturą zakupu.
Atest Higieniczny: B.BK.60111.0034.2022

Materiały z linii Professional wytwarzane są z akustycznej pianki technicznej wykonywanej metodą spieniania, posiadającej strukturę komórkową. Ułożenie ścianek komórek materiału powoduje odbicia światła w różnym kierunku, w zależności od oświetlenia, co jest ich naturalną cechą. W związku z tym, aby zachować jednolitą kolorystycznie powierzchnię, należy każdorazowo przed przyklejeniem danego elementu obrócić go i dopasować kolorystycznie do pozostałych. 

W razie potrzeby pianki można docinać używając ostrego, sztywnego noża. Użycie noża tępego może spowodować poszarpanie krawędzi pianki. Nóż prowadzimy wzdłuż przyłożonego sztywnego liniału (np. metalowego płaskownika)

Pianki ze względu na ich sprężynującą strukturę mogą nieznacznie odbiegać od zamówionego rozmiaru +/-2%. Podczas montażu ich elastyczność pozwala na dostosowanie ewentualnej różnicy w wymiarze, poprzez "naciągnięcie" lub "zredukowanie" jej. Nie jest to traktowane jako wada fabryczna.

Sposób montażu paneli ->

Jeśli jesteście państwo zainteresowani otrzymaniem próbek opisanego materiału prosimy o ich zamówienie lub kontakt telefoniczny pod numerem 733 337 199

Zamów darmowe próbki 

Oceń ten produkt:

Twoja opinia została dodana.

Opinie klientów:

Ocena: 4.1 / Ilość opinii: 14
Bajka